Wisconsin wingLESS Sprints

7/1/2023 - Wilmot Raceway

7/1/2023 - Wilmot Raceway

Wilmot, WI

Classes

  • Wisconsin WingLESS Sprints Presented by the IRA32 entries
    • Wisconsin wingLESS Sprints
  • A Modifieds19 entries
  • Street Stocks21 entries
  • Hornets22 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Wisconsin WingLESS Sprints Presented by the IRA

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL 6
2 9 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI 7
3 1 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL -2
4 4 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL -
5 11 14Z Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 6
6 2 57F Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI -4
7 12 70 Chris Klemko Chris Klemko Bristol, WI Bristol, WI 5
8 3 14AJ Derek Crane Derek Crane Racine, WI Racine, WI -5
9 5 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI -4
10 8 22 Greg Alt Greg Alt Watertown, WI Watertown, WI -2
11 10 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL -1
12 19 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI 7
13 15 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI 2
14 18 13 CJ Malueg CJ Malueg Johnsburg, IL Johnsburg, IL 4
15 21 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL 6
16 13 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI -3
17 23 12 Shawn Swim Shawn Swim Zion, IL Zion, IL 6
18 24 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 6
19 20 11D Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL 1
20 6 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI -14
21 16 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL -5
22 14 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI -8
23 17 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI -6
24 22 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI -2
10 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11D Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL 2
2 5 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL 3
3 10 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI 7
4 1 12 Shawn Swim Shawn Swim Zion, IL Zion, IL -3
Top 4 transfer
5 6 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 1
6 8 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI 2
7 11 13A Dave Wallace Dave Wallace Twin Lakes, WI Twin Lakes, WI 4
8 7 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI -1
9 12 15 Dan Wade Dan Wade Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI 3
10 9 71 Andy Dei Andy Dei Burlington, WI Burlington, WI -1
11 4 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI -7
DNS 2 41 Dennis Spitz Dennis Spitz Lewisburg, KY Lewisburg, KY -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL 1
2 6 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 4
3 4 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI 1
4 3 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL -1
5 5 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL -
Top 5 transfer
6 1 12 Shawn Swim Shawn Swim Zion, IL Zion, IL -5
7 8 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI 1
8 7 71 Andy Dei Andy Dei Burlington, WI Burlington, WI -1
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI -
2 3 14Z Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI 1
3 4 14AJ Derek Crane Derek Crane Racine, WI Racine, WI 1
4 2 00 Jason Young Jason Young Burlington, WI Burlington, WI -2
5 5 13 CJ Malueg CJ Malueg Johnsburg, IL Johnsburg, IL -
Top 5 transfer
6 8 11D Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL 2
7 6 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL -1
8 7 13A Dave Wallace Dave Wallace Twin Lakes, WI Twin Lakes, WI -1
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22 Greg Alt Greg Alt Watertown, WI Watertown, WI 1
2 1 70 Chris Klemko Chris Klemko Bristol, WI Bristol, WI -1
3 3 57F Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI -
4 5 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI 1
5 4 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI -1
Top 5 transfer
6 7 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 1
7 8 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI 1
DNS 6 41 Dennis Spitz Dennis Spitz Lewisburg, KY Lewisburg, KY -
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL 1
2 4 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL 2
3 1 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI -2
4 3 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI -1
5 5 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI -
Top 5 transfer
6 6 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI -
7 8 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI 1
8 7 15 Dan Wade Dan Wade Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI -1

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 15 99J Seth Johnson Seth Johnson Hartland, WI Hartland, WI
2 2 14AJ Derek Crane Derek Crane Racine, WI Racine, WI
3 11 38 Allen Hafford Allen Hafford Beach Park, IL Beach Park, IL
4 13 14Z Ryan Zielski Ryan Zielski Oconomowoc, WI Oconomowoc, WI
5 6 91 Jimmy Sivia Jimmy Sivia Winthrop Harbor, IL Winthrop Harbor, IL
6 16 00 Jason Young Jason Young Burlington, WI Burlington, WI
7 12 12 Shawn Swim Shawn Swim Zion, IL Zion, IL
8 14 7X Ryan Marshall Ryan Marshall Kansasville, WI Kansasville, WI
9 4 50 Rusty Egan Rusty Egan Round Lake Heights, IL Round Lake Heights, IL
10 9 13 CJ Malueg CJ Malueg Johnsburg, IL Johnsburg, IL
11 5 29OG Tom Eller Tom Eller Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI
12 7 711 Tyler Kuxhouse Tyler Kuxhouse Antioch, IL Antioch, IL
13 1 71 Andy Dei Andy Dei Burlington, WI Burlington, WI
14 8 13A Dave Wallace Dave Wallace Twin Lakes, WI Twin Lakes, WI
15 10 11 Austin Hansen Austin Hansen New Berlin, WI New Berlin, WI
16 3 11D Zach Raidart Zach Raidart Gurnee, IL Gurnee, IL

Qualifying 2

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 10 17 Bryce Andrews Bryce Andrews Kenosha, WI Kenosha, WI 14.885
2 11 09 Clayton Rossmann Clayton Rossmann Wadsworth, IL Wadsworth, IL 14.993
3 2 57F Tristan Furseth Tristan Furseth Cambridge, WI Cambridge, WI 15.041
4 4 70H Tate Hensley Tate Hensley Trevor, WI Trevor, WI 15.184
5 12 22 Greg Alt Greg Alt Watertown, WI Watertown, WI 15.220
6 7 40 Tim Cox Tim Cox Park City, IL Park City, IL 15.244
7 14 70 Chris Klemko Chris Klemko Bristol, WI Bristol, WI 15.294
8 6 0 John Fahl John Fahl Brown Deer, WI Brown Deer, WI 15.482
9 9 4L Lance Thompson Lance Thompson Dundee, WI Dundee, WI 15.484
10 1 24 Eric Wilke Eric Wilke Genesee, WI Genesee, WI 15.582
11 8 41 Dennis Spitz Dennis Spitz Lewisburg, KY Lewisburg, KY 15.626
12 15 7 Trinity Uttech Trinity Uttech New Berlin, WI New Berlin, WI 15.742
13 16 29J Ralph Johnson Ralph Johnson Silver Lake, WI Silver Lake, WI 15.792
14 3 15 Dan Wade Dan Wade Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI 15.928
15 13 7D Josh Davidson Josh Davidson Racine, WI Racine, WI 15.984
16 5 4G George Gaertner III George Gaertner III Salem, WI Salem, WI 16.322

A Modifieds

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 24 Nick Simons Nick Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 7
2 6 25 Mike Simons Mike Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 4
3 1 4S Joel Seegert Joel Seegert Sheboygan, WI Sheboygan, WI -2
4 4 28C Joel Crowbridge Joel Crowbridge Union Grove, WI Union Grove, WI -
5 19 C12 Chris Carlson Chris Carlson Racine, WI Racine, WI 14
6 7 6W David Wirth David Wirth Milwaukee, WI Milwaukee, WI 1
7 2 17B Scott Barnharst Scott Barnharst Franklin, WI Franklin, WI -5
8 11 11 Bart Sievert Bart Sievert West Allis, WI West Allis, WI 3
9 10 51J Dustin Jackson Dustin Jackson New Berlin, WI New Berlin, WI 1
10 12 37 Scott Tubbin Scott Tubbin Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI 2
11 9 30 John Dost John Dost Bristol, WI Bristol, WI -2
12 14 64 Cory Lightfield Cory Lightfield Kenosha, WI Kenosha, WI 2
13 15 29M Ryan Mech Ryan Mech Greenfield, WI Greenfield, WI 2
14 16 68 Tom Neubauer Tom Neubauer Round Lake, IL Round Lake, IL 2
15 18 21T Mark Mikos JR Mark Mikos JR Roscoe, IL Roscoe, IL 3
16 5 10C Mike Conn Mike Conn Big Bend, WI Big Bend, WI -11
17 13 03T Lee Tibbitts Lee Tibbitts Hebron, IL Hebron, IL -4
18 17 04 Morgan Sheppard Morgan Sheppard Genoa City, WI Genoa City, WI -1
19 3 9W Jason Wirth Jason Wirth Elkorn, WI Elkorn, WI -16
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 25 Mike Simons Mike Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 1
2 4 24 Nick Simons Nick Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 2
3 1 28C Joel Crowbridge Joel Crowbridge Union Grove, WI Union Grove, WI -2
4 3 6W David Wirth David Wirth Milwaukee, WI Milwaukee, WI -1
5 5 17B Scott Barnharst Scott Barnharst Franklin, WI Franklin, WI -
6 8 37 Scott Tubbin Scott Tubbin Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI 2
7 6 03T Lee Tibbitts Lee Tibbitts Hebron, IL Hebron, IL -1
8 10 68 Tom Neubauer Tom Neubauer Round Lake, IL Round Lake, IL 2
9 9 04 Morgan Sheppard Morgan Sheppard Genoa City, WI Genoa City, WI -
10 7 C12 Chris Carlson Chris Carlson Racine, WI Racine, WI -3
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 9W Jason Wirth Jason Wirth Elkorn, WI Elkorn, WI -
2 5 4S Joel Seegert Joel Seegert Sheboygan, WI Sheboygan, WI 3
3 2 10C Mike Conn Mike Conn Big Bend, WI Big Bend, WI -1
4 6 51J Dustin Jackson Dustin Jackson New Berlin, WI New Berlin, WI 2
5 8 30 John Dost John Dost Bristol, WI Bristol, WI 3
6 4 11 Bart Sievert Bart Sievert West Allis, WI West Allis, WI -2
7 7 64 Cory Lightfield Cory Lightfield Kenosha, WI Kenosha, WI -
8 3 29M Ryan Mech Ryan Mech Greenfield, WI Greenfield, WI -5
9 9 21T Mark Mikos JR Mark Mikos JR Roscoe, IL Roscoe, IL -
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 12 24 Nick Simons Nick Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 17.441
2 7 11 Bart Sievert Bart Sievert West Allis, WI West Allis, WI 17.548
3 3 6W David Wirth David Wirth Milwaukee, WI Milwaukee, WI 18.311
4 18 29M Ryan Mech Ryan Mech Greenfield, WI Greenfield, WI 18.343
5 16 25 Mike Simons Mike Simons Genoa City, WI Genoa City, WI 18.371
6 6 10C Mike Conn Mike Conn Big Bend, WI Big Bend, WI 18.491
7 4 28C Joel Crowbridge Joel Crowbridge Union Grove, WI Union Grove, WI 18.609
8 13 9W Jason Wirth Jason Wirth Elkorn, WI Elkorn, WI 18.634
9 10 17B Scott Barnharst Scott Barnharst Franklin, WI Franklin, WI 18.742
10 17 4S Joel Seegert Joel Seegert Sheboygan, WI Sheboygan, WI 18.776
11 1 03T Lee Tibbitts Lee Tibbitts Hebron, IL Hebron, IL 18.894
12 2 51J Dustin Jackson Dustin Jackson New Berlin, WI New Berlin, WI 18.998
13 14 C12 Chris Carlson Chris Carlson Racine, WI Racine, WI 19.011
14 5 64 Cory Lightfield Cory Lightfield Kenosha, WI Kenosha, WI 19.092
15 9 37 Scott Tubbin Scott Tubbin Salem Lakes, WI Salem Lakes, WI 20.149
16 15 30 John Dost John Dost Bristol, WI Bristol, WI 20.151
17 19 04 Morgan Sheppard Morgan Sheppard Genoa City, WI Genoa City, WI 20.347
18 11 21T Mark Mikos JR Mark Mikos JR Roscoe, IL Roscoe, IL 21.720
19 8 68 Tom Neubauer Tom Neubauer Round Lake, IL Round Lake, IL 21.720

Street Stocks

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 99 Rob Maule Rob Maule Hebron, IL Hebron, IL 2
2 4 57 Cody Potter Cody Potter Pell Lake, WI Pell Lake, WI 2
3 1 8 Blake Kreuser Blake Kreuser Kenosha, WI Kenosha, WI -2
4 5 12 Brandon Mertes Brandon Mertes Salem, WI Salem, WI 1
5 2 42 Craig Mertes Craig Mertes Antioch, IL Antioch, IL -3
6 8 65 Mark Baker Mark Baker Big Bend, WI Big Bend, WI 2
7 12 10 Josh Gehrig Josh Gehrig Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 5
8 11 J8 James Jaime James Jaime Salem, WI Salem, WI 3
9 6 53 Dustin Holland Dustin Holland Pell Lake, WI Pell Lake, WI -3
10 9 118 Brian Gundrum Brian Gundrum Slinger, WI Slinger, WI -1
11 15 95 Robby Olson Robby Olson Lindenhurst, IL Lindenhurst, IL 4
12 13 72 Tim Calanca Tim Calanca Lake Villa, IL Lake Villa, IL 1
13 18 55 Keith Stich Keith Stich Bristol, WI Bristol, WI 5
14 7 83 Roman Blank Roman Blank Slinger, WI Slinger, WI -7
15 17 15 Troy Hensley Troy Hensley Lake Villa, IL Lake Villa, IL 2
16 10 46A Courtney Atkinson Courtney Atkinson Muskego, WI Muskego, WI -6
17 14 11N Jacob Nees Jacob Nees Racine, WI Racine, WI -3
18 16 25M Michael Olsen Michael Olsen Burlington, WI Burlington, WI -2
19 19 9 Chris Hoedel Chris Hoedel Greenfield, WI Greenfield, WI -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 99 Rob Maule Rob Maule Hebron, IL Hebron, IL 3
2 2 42 Craig Mertes Craig Mertes Antioch, IL Antioch, IL -
3 6 83 Roman Blank Roman Blank Slinger, WI Slinger, WI 3
4 5 53 Dustin Holland Dustin Holland Pell Lake, WI Pell Lake, WI 1
5 7 118 Brian Gundrum Brian Gundrum Slinger, WI Slinger, WI 2
6 3 J8 James Jaime James Jaime Salem, WI Salem, WI -3
7 9 72 Tim Calanca Tim Calanca Lake Villa, IL Lake Villa, IL 2
8 10 9 Chris Hoedel Chris Hoedel Greenfield, WI Greenfield, WI 2
9 1 25M Michael Olsen Michael Olsen Burlington, WI Burlington, WI -8
DNS 11 222 Ryley Newberry Ryley Newberry Kenosha, WI Kenosha, WI -
DNS 8 55 Keith Stich Keith Stich Bristol, WI Bristol, WI -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 8 Blake Kreuser Blake Kreuser Kenosha, WI Kenosha, WI 2
2 1 12 Brandon Mertes Brandon Mertes Salem, WI Salem, WI -1
3 6 65 Mark Baker Mark Baker Big Bend, WI Big Bend, WI 3
4 8 46A Courtney Atkinson Courtney Atkinson Muskego, WI Muskego, WI 4
5 4 57 Cody Potter Cody Potter Pell Lake, WI Pell Lake, WI -1
6 2 10 Josh Gehrig Josh Gehrig Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI -4
7 9 11N Jacob Nees Jacob Nees Racine, WI Racine, WI 2
8 5 95 Robby Olson Robby Olson Lindenhurst, IL Lindenhurst, IL -3
9 7 15 Troy Hensley Troy Hensley Lake Villa, IL Lake Villa, IL -2
10 10 66 Joey Marcomb Joey Marcomb Antioch, WI Antioch, WI -
All transfer

Qualifying 1

Finish Start # Competitor Hometown Time
1 7 99 Rob Maule Rob Maule Hebron, IL Hebron, IL 18.371
2 12 57 Cody Potter Cody Potter Pell Lake, WI Pell Lake, WI 18.900
3 10 J8 James Jaime James Jaime Salem, WI Salem, WI 19.084
4 3 8 Blake Kreuser Blake Kreuser Kenosha, WI Kenosha, WI 19.100
5 2 42 Craig Mertes Craig Mertes Antioch, IL Antioch, IL 19.103
6 5 10 Josh Gehrig Josh Gehrig Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 19.204
7 20 25M Michael Olsen Michael Olsen Burlington, WI Burlington, WI 19.343
8 21 12 Brandon Mertes Brandon Mertes Salem, WI Salem, WI 19.556
9 16 53 Dustin Holland Dustin Holland Pell Lake, WI Pell Lake, WI 19.658
10 1 95 Robby Olson Robby Olson Lindenhurst, IL Lindenhurst, IL 19.763
11 9 83 Roman Blank Roman Blank Slinger, WI Slinger, WI 19.835
12 19 65 Mark Baker Mark Baker Big Bend, WI Big Bend, WI 19.883
13 8 118 Brian Gundrum Brian Gundrum Slinger, WI Slinger, WI 20.278
14 18 15 Troy Hensley Troy Hensley Lake Villa, IL Lake Villa, IL 20.370
15 14 55 Keith Stich Keith Stich Bristol, WI Bristol, WI 21.218
16 15 46A Courtney Atkinson Courtney Atkinson Muskego, WI Muskego, WI 21.410
17 6 72 Tim Calanca Tim Calanca Lake Villa, IL Lake Villa, IL 21.613
18 13 11N Jacob Nees Jacob Nees Racine, WI Racine, WI 22.417

Hornets

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 38 Ryan Johnson Ryan Johnson Salem, WI Salem, WI -
2 7 23S Scott Ellis Scott Ellis Lake Villa, IL Lake Villa, IL 5
3 4 12B David Mckellips David Mckellips 1
4 6 47 Scott Carpenter Scott Carpenter Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 2
5 2 11 Austin Orth Austin Orth Salem, WI Salem, WI -3
6 5 25S Steve Ellis Steve Ellis Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI -1
7 3 88 Brandon Walters Brandon Walters Silver Lake, WI Silver Lake, WI -4
8 10 18H William Jackson William Jackson Trevor, WI Trevor, WI 2
9 15 27 Daniel Marshall Daniel Marshall Trevor, WI Trevor, WI 6
10 13 5D Terry Davis Terry Davis Oak Creek, WI Oak Creek, WI 3
11 9 79 Christopher Walters Christopher Walters Trevor, WI Trevor, WI -2
12 21 143 Andrea Aull Andrea Aull Watertown, WI Watertown, WI 9
13 14 52 Campbell Wolff Campbell Wolff Grayslake, IL Grayslake, IL 1
14 19 20 Tyler Izzo Tyler Izzo Capron, IL Capron, IL 5
15 DNF 8 9 Garrett Ehleiter Garrett Ehleiter Union Grove, WI Union Grove, WI -7
16 DNF 12 222 Ricky Nelson Ricky Nelson Silver Lake, WI Silver Lake, WI -4
17 DNF 11 36 Robin Wachsmuth Robin Wachsmuth Williams Bay, WI Williams Bay, WI -6
18 DNF 16 17 Jennifer Rooney Jennifer Rooney Bristol, WI Bristol, WI -2
19 DNF 17 918 Alex Mummer Alex Mummer Burlington, WI Burlington, WI -2
DNS 18 26 Michael Antosh Michael Antosh Twin Lakes, WI Twin Lakes, WI -
DNS 20 341 Michael Aull Michael Aull Watertown, WI Watertown, WI -
DNS 22 343 Patrick Riley Patrick Riley Wheatland , WI Wheatland , WI -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12B David Mckellips David Mckellips -
2 11 23S Scott Ellis Scott Ellis Lake Villa, IL Lake Villa, IL 9
3 8 47 Scott Carpenter Scott Carpenter Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 5
4 7 343 Patrick Riley Patrick Riley Wheatland , WI Wheatland , WI 3
5 2 18H William Jackson William Jackson Trevor, WI Trevor, WI -3
6 9 79 Christopher Walters Christopher Walters Trevor, WI Trevor, WI 3
7 6 27 Daniel Marshall Daniel Marshall Trevor, WI Trevor, WI -1
8 10 52 Campbell Wolff Campbell Wolff Grayslake, IL Grayslake, IL 2
9 5 918 Alex Mummer Alex Mummer Burlington, WI Burlington, WI -4
10 3 26 Michael Antosh Michael Antosh Twin Lakes, WI Twin Lakes, WI -7
11 4 341 Michael Aull Michael Aull Watertown, WI Watertown, WI -7
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 88 Brandon Walters Brandon Walters Silver Lake, WI Silver Lake, WI -
2 3 11 Austin Orth Austin Orth Salem, WI Salem, WI 1
3 7 25S Steve Ellis Steve Ellis Pleasant Prairie, WI Pleasant Prairie, WI 4
4 5 9 Garrett Ehleiter Garrett Ehleiter Union Grove, WI Union Grove, WI 1
5 9 38 Ryan Johnson Ryan Johnson Salem, WI Salem, WI 4
6 6 222 Ricky Nelson Ricky Nelson Silver Lake, WI Silver Lake, WI -
7 8 5D Terry Davis Terry Davis Oak Creek, WI Oak Creek, WI 1
8 11 36 Robin Wachsmuth Robin Wachsmuth Williams Bay, WI Williams Bay, WI 3
9 10 17 Jennifer Rooney Jennifer Rooney Bristol, WI Bristol, WI 1
10 2 20 Tyler Izzo Tyler Izzo Capron, IL Capron, IL -8
11 4 143 Andrea Aull Andrea Aull Watertown, WI Watertown, WI -7
All transfer

Upcoming Events

IRA Sprint Series
Hoosier Racing Tire
MyRacePass
Super Shox
Quarter Master
Auto Meter
Grandrud
Vahlco Wheels
Allstar Performance
ATM Innovation
Bell Helmets
CSI Suspension
Behling Racing Equip.
Diversified Machine Inc
Impact
Maxim Racing
Schoenfeld Headers
Simpson Race Products
Brewington Electric